به علت اقامت در آمریکا، مطب دکتر نجفیان در تهران تعطیل است.

بیماری Zika زنگ خطر جدید

ريزش مو و زيبايي

در گفتارهای قبل يادآور شديم موي خوب ، سالم و پرپشت نعمت بزرگي است كه بايد قدر آن را دانست و در حفظ آن كوشا بود. موها در زيبايي چهره عامل بسيار مهمي است. بعبارت ديگر با وجود آنكه زيباييي اجزاء مختلف صورت هر يك از اهميت ويژه اي برخوردار است اما در جمع زیبایی هر شخص بشدت تحت تاثير وضع موهایش می باشد.

صاحب زيبا ترين چهره اگر موهاي سر، ابرو یا ریش خود را بواسطه بيماري از دست بدهد اعتماد به نفس خود را از دست داده و از نظر روحي دچار بحران شديد ميگردد . به كرات خانم هايي را ديده ايم كه بواسطه مثلاً سرطان پستان يك سينه خود را از دست داده اند و در اثر شيمي درماني موهاي سرشان ريخته است . اين بيماران از ريزش موي سر بيشتر ناراحت و اندوهگين هستند.تا سرطان پستان. با وجود انكه سرطان پستان يك مسئله حياتي است و ريزش مو يك مسئله زيبايي، خوشبختانه ريزش موي حاصل از شيمي درماني موقتي است اما تا رويش مجدد موها شروع نشود وضع روحي اين بيماران بحراني است .بواسطه اهميت فوق العاده موها در زيبايي چهره و اعتماد به نفس حاصل از آن بايد از صدمه زدن به موها با رفتار نا مناسب خودداري كرد و در صورت ريزش مو با راهنمايي پزشكان آنرا درمان و در صورت عدم تاثير داروها و ايجاد طاسي براي ترميم آن از طريق پيوند مو اقدام نمود.

پوشاندن منطقه طاسي با كلاه، كلاه گيس و انواع هرپيس از جنس موهاي طبيعي يا سنتيك و بافتن موهاي طبيعي يا مصنوعي به موهاي موجود و چسباندن مو به موهاي موجود موسوم به EXTENTION ، رنگ كردن منطقه طاسي با واكس كفش و مداد هاي رنگي و استفاده از پودهاي مخصوص وهمرنگ مو و تاتو كردن منطقه كم مو و ساعت ها صرف وقت در آرايشگاه ها براي اصلاح و رنگ كردن موهاي سر و برداشتن ابرو يا تاتو كردن ابرو ها يا كاشت مو در ابروها يا بالا بردن ابروها و تغيير محل آن همگي نمونه اي از تلاش هايي است كه روزمره شاهد آن هستيم و همه اينها به واسطه اهميت موها در زيبايي چهره و اعتماد به نفس بيشتراست . گاهي اندك تغييري در محل رويش مو در پيشاني ميتواند تاثير شديدي بر زيبايي و جذابيت چهره داشته باشد. بهمين دليل است كه مكرراً بعضي از جوانان اعم از خانم يا آقا براي تغيير محل رويش موي خود در پيشاني به ما متخصصین پوست مراجعه ميكنند.عده اي ميخواهند مقداري از موهاي پيشاني خود را با ليزر نابود كنند تا پيشاني آنها بلند تر و شكيلتر شود و عده اي برعكس ميخواهند تعدادي مو در گوشه هاي پيشاني يا وسط پيشاني آنها كاشته شود تا چهره ايشان جذابيت بيشتر پيدا كند. مصرف انواع و اقسام شامپو و صابون و حالت دهنده و ماسك و قرص هاي ويتامين و مينرال و عناصر كمياب و موادگياهي و هورمون و ضد هورمون و تزريقات موضعي و مزو تراپي و سرانجام پيوند مو نمونه هاي ديگر تلاش براي درمان و پوشاندن نواحي كم مواست.ضمن تاييد تمام تلاش هاي مثبت در حفظ مو ها و استفاده از دارو هاي مناسب براي جلوگيري از ريزش مو و پيوند مو در صورت عدم تاثير دارو ها مساوي دانستن طاسي با از دست دادن اعتماد به نفس اشتباه بزرگی است كه هر خواننده اي از اين لحظه بايد با آن به مبارزه برخیزد و در تفاهم و همدردي مثبت با مبتلايان به طاسي غير قابل علاجگام بردارد تا به تدريج اين فكر در جامعه نهادينه گردد و مبتلایان به طاسیه ای غیر قابل علاج بتوانند در مملکت ما هم نظیر ممالک مترقی با آرامش و آسایش و دلگرمی و اعتماد به نفس از زندگی آرام و لذت بخش و مفید به حال خود و دیگران بهره مند گردند.