به علت اقامت در آمریکا، مطب دکتر نجفیان در تهران تعطیل است.

بیماری Zika زنگ خطر جدید

دکتر نجفیان
دکتر نجفیان
  • متخصص پوست ، پیوندمو، زیبایی و لیزر
  • ديپلم در آلرژي و بيماريهاي آميزشي از دانشگاه وين
  • عضو آكادمي بيماريهاي پوست آمريكا و اتريش
مقدمه

اینجانب در طی 40 سال طبابت یک آرزوی ظاهرا غیر عملی برای طب در ایران دارم و آن اینکه ای کاش می شد حساب طبابت را در ایران استثنائا و غیر از آنچه در همه جای دنیارایج است از بقیه مشاغل جدا می کردند و برای اطباء یک زندگی ساده و آبرومند تامین میشد تا پزشکان دغدغه مسائل ابتدایی مانند کرایه مطب و تهیه مسکن و اتومبیل و مالیات و غیر را نداشته و وقتشان فقط صرف بیمار و مطالعه و تحقیق میشد. آنگاه در عرض مدت کوتاهی با تعداد خیلی کمتر پزشک با صرفه جویی در وقت و حذف هزینه های زائد، پزشکی ایران در دنیا حرفهایی برای زدن پیدا می کرد و هرگز اصطکاکی بین بیمار و پزشک بوجود نمی آمد و رابطه پزشک و بیمار برای همیشه عاطفی و پاک باقی میماند. همانند رابطه شیر دادن مادر به طفل که صرفا از روی عشق می باشد نه مانند شیر دادن دایه به طفل که برای تامین معاش صورت می گیرد. در هر حال اینجانب به عنوان وظیفه فردی سعی داشته و دارم حتی الامکان همه آنچه را یک متخصص پوست باید در رشته خود از نظر علمی بداند و از نظر عملی بتواند اجرا کند منطبق بر اطلاعات روز و با وسایلی مطمئن و تکنیک صحیح در اختیار بیماران و مراجعین بگذارم. 40 سال طبابت در رشته پوست و حضور مستمر و فعال در مراکز دانشگاهی و کنفرانس های علمی و جلسات عملی در داخل و خارج کشور پشتوانه ارزنده ای است که تاکنون سبب ارائه خدمات ناچیز و ناقابلی به مراجعین و آسایش خاطر و دلخوشی و دلگرمی شغلی اینجانب بوده است. دلخوشی دیگر اینجانب در طی این مدت حفظ رابطه تنگاتنگ و صمیمی بین پزشکان آزاد و اعضای هیئت علمی است، زیرا تعداد پزشکان آزاد پوست نسبت به پزشکان دانشگاهی در این رشته بیش از ده برابر بوده و بار سنگین معالجه بیماران را بر عهده دارند.

اتو بیوگرافی
اسم من یزدان بخش نجفیان و متولد 1319 (ژانویه 1941) می باشم. در سال 1338 (1960 م) دیپلم دبیرستان و درسال 1345 (1966 م) درجه دکترا از و درسال 1351 (1972 م) تخصص پوست از دانشکده پزشکی دانشگاه تهران اخذ نمودم. به مدت 2 سال در بخش 2 پوست دانشگاه وین معلومات خود را در بیماریهای پوست و آلرژی و بیماریهای آمیزشی و جراحی پوست را تکمیل و به روز کردم. پیوند مو را در شهر ماربورگ آلمان به روش استاندارد و مرسوم آن زمان یعنی روش پانچ فرا گرفتم و سالها آن را در تهران اجرا نمودم. در سالهای اخیر که آن روش منسوخ گشته فقط از روش فولیکولار یونیت و دراصطلاح FUTو FITاستفاده می کنم ( 1000 الی 3000 فولیکولار یونیت در هر جلسه) اینجانب عضو آکادمی بیماریهای پوست امریکا و اتریش و ایران هستم.
چون به نظر اینجانب به علل مختلف فرهنگی و تبلیغات فراوان رسانه ها بیماران اطلاعات دقیقی در امور پزشکی ندارند لذا جهت رفع نسبی این نقیصه به تدریج از بین مطالب کتب و نشریات پزشکی که طی سالیان دراز نوشته و یا در سخنرانیها بیان کرده ام قسمتهایی ازآن را وارد این سایت می نمایم.
تاريخ تولد كلينيك پوست وموي دكتر نجفيان
با توجه به شماره مجوز اين كلينيك 267/1390/ب/ش متوجه مي شويد كه اين كلينيك از نظر شناسنامه نوزادي است كه تازه متولد شده ولي سن واقعي آن 40 سال مي باشد زيرا كليه كارهايي كه در اين كلينيك انجام مي شود قبلا در مطب اينجانب بسته به احتياجات مردم و امكانات روز اجرا مي شد. به تدريج كه علم پزشكي پيشرفت حاصل و تكنولوژي هاي جديد مثل ليزر ، راديو فريكوئنسي ، كرايو سرجري و روش هاي جديد جراحي پيوند مو و ليپوساكشن و تزريق چربي و بوتاكس و تزريقات حجم دهنده براي جوان سازي و مزوتراپي و PRP پيدا شد قسمتي از اين كارها را به كلينيك جراحي و ليزر نوين ديدگان انتقال دادم . در اين كلينيك اينجانب و عده زيادي از بهترين متخصصين پوست و چشم با جديدترين دستگاههاي ليزري در خدمت مراجعين خود مي باشيم.
شان نزول و علت تاسیس کلینیک پوست و موی دکتر نجفیان
حقیقت امر اینست که کارهای مربوط به زیبایی در ایران در سالهای اخیر از مسیر عادی خود منحرف شده و وارد مسیر بیمارگونه ای گردیده است که در واقع کاریکاتور و یادآور وضع آشفته ترافیک و توسعه بی رویه شهر تهران از طریق بساز و بفروش ها است. يك علت اینست که پزشکی دوبال مهم و لازم و ملزوم دارد یکی از این دو بال علم و آگاهی است که دستیابی به آن کاری مشکل است و از هفت خوان رستم باید گذشت تا وارد رشته پزشکی شد. و هفت خوان بعدی گرفتن تخصص است و تخصص پوست یکی از سختترین تخصصها از نظر تنوع و حجم مطالب و کارهای تکنیکی از قبیل: جراحی تومورها و سرطان ها، پیوند مو و کرایوسرجری، لیزر، فتوتراپی و تزریق چربی و بوتاکس و مواد حجم دهنده است. مع ذلک انجام بعضی انواع عمل جراحی و کارهای تکنیکی و کاربرد وسایل پزشکی کار نسبتا ساده و در عین حال پردرآمدی است که می توان آن را با مقداری تمرین یاد گرفت و نمونه آن را در بین پرستاران اتاق عمل و تکنیسینهای اتاق عمل و بیهوشی می توان دید. با وجود آنکه این افراد تکنیک کار را فرا گرفته اند اما به علت نداشتن پشتوانه علمی کافی حق ندارند مستقلا دست به چنین کارهایی بزنند همانطور که اطفال هم اکثرا روشن کردن اتوموبیل و حرکت دادن آن را بلد هستند ولی هرگزاجازه رانندگی ندارند. مسئله مهم دیگر که این مشکل را پیچیده تر کرده است سودجوئی کارخانجات تولید فراورده های زیبایی و وسایل لیزری است که به خاطر فروش بیشتر، آموزش و کاربرداین مواد و وسایل را به گروههای مختلف تا سطح آرایشگاهها توسعه داده اند. لاجرم برای جلوگیری از بی بندوباری دراجراي كارهاي زیبایی که در هزاران نقطه شهر در محیطهای غیر بهداشتی و توسط افرادی بدون داشتن علم لازم و تجربه اندك و وسایلي ناقص رواج يافته مسئولین امور بهداشتی مانند انجمن بیماریهای پوست و نظام پزشکی و وزارت بهداشت تصمیم گرفتند تا عملهایی مانند پیوند مو و لیزر و بعضی انواع تزریقات مانند تزریق چربی و فیلرها در مراکزی مجاز توسط افراد متخصص در محیطهای بهداشتی با تجهیزات کافی انجام شود. اعلام مراکز مجاز توسط مقامات رسمی در رسانه ها سبب می شود تا مردم کمتر در چاله تبلیغات دروغین گرفتار شوند و قسمتی از مسئولیت عوارض کارهای غیر مجاز به گردن خود مردم بیافتد. اینجانب هم به خاطر جنبه مثبت این اقدام این مرکز را تاسیس کردم اما خاصیت مهم دوم این کار اینست که همکاران جوان من در این مرکز مشغول کار می شوند و مجبور نیستند کار را از ب بسم الله شروع کنند و امیدوارم به برکت کار تیمی چراغ این مرکز بعد از من هم روشن و به خدمت و رشد خود ادامه دهد.