به علت اقامت در آمریکا، مطب دکتر نجفیان در تهران تعطیل است.

بیماری Zika زنگ خطر جدید

عناوین مقالات پوست
افتادگی پلک ها و لیزر

افتادگی و شلی پلک های بالا و پایین از عوارض شایع افزایش سن می باشد و به زیبایی و جوانی شخص لطمه فراوان وارد می کند لذا پیشگیری و به تاخیر انداختن آن با مراقبت های بهداشتی و درمان آن پس از پیدایش از قدیم الایام مورد توجه خاص همه به خصوص خانم ها و پزشکان پوست و جراحان پلاستیک بوده و هست.

اگر علاوه بر افتادگی و شلی پلک برآمدگی و بیرون زدگی نسج چربی اطراف کره چشم هم در کار باشد بد شکلی بیشتری ایجاد می کند و بالاخره عامل سومی که باز منظره پلک ها را به هم زده و به زیبایی آن لطمه می زند افزایش تونوسیته یا افزایش حجم و اندازه عضلات دور چشم است.

در صورتی که فتق چربی اطراف پلک یا هیپروتروفی عضلانی موجود باشد عمل جراحی بهترین نتیجه را می دهد ولی اگر بیشتر شلی پلک ها در کار باشد روش های بسیار ساده و بی خطرتری برای جمع کردن و بالا کشیدن پلک ها در دسترس می باشد که مهمترین آنها لیزرهای غیرتهاجمی (non ablative) و استفاده طبی از امواج Radio frequency به اسم (NARF) non ablative Radio Frequency است. این دستگاه ها غیرلیزری بوده و نمونه آنها دستگاه Therma cool/TC می باشد. هم امواج لیزر و هم امواج رادیو فرکونسی می تواند سبب انقباض قابل توجه پلک بالا و پایین گشته و منظره پلک ها را بهبود بخشد به خصوص اگر این کار روی پیشانی هم صورت گیرد. جمع شدن پوست پیشانی خود سبب بالا کشیدن ابرو و جمع شدن و کوتاه شدن پلک بالا می گردد و همچنین اگر این اعمال روی پوست ناحیه گیجگاه و گونه صورت گیرد باعث جمع شدن وکوتاه شدن بیشتر پلک پایین می گردد. معمولا" 1 تا 2 بار تکرار این عمل نتیجه رضایت بخش می دهد بدون این که بیمار زخمی شده و احتیاج به پانسمان و استراحت داشته باشد. در این اعمال یک نتیجه زودرس داریم و یک اثر دیررس که در اثر تحریک فیبربلاست ها و ساختن کلاژن بیشتر و جدید و مدیاتورهایی است که خاصیت انقباضی پوست را افزایش می دهد. همچنین عوارض دیگر اعمال جراحی مانند پایین کشیدگی پلک پایین و لنگه لنگه شدن دو چشم در اثر کم و زیاد برداشتن پلک ها در این روشها دیگر منتفی است.