به علت اقامت در آمریکا، مطب دکتر نجفیان در تهران تعطیل است.

بیماری Zika زنگ خطر جدید

عناوین مقالات پوست
متولیان مجاز کارهای زیبایی

کارهای زیبایی چهار نوع می باشند. دسته اول که خود شخص و یا آرایشگاه ها مسئول آن می باشند، کارهای سطحی هستند که بر روی پوست و مو و یا ناخن سالم صورت می گیرند. مانند رنگ مو ولاک ناخن و کرم پودر و رژ لب و رژ گونه و انواع صابون و شامپو و مواد ضد عرق که بر حسب مورد خود شخص و یا آرایشگران آن را انجام می دهند.

دسته دوم مواد آرایشی بهداشتی با خواص طبی هستند که بر روی پوست و مو و ناخن برای پیشگیری از عوارض پیری و یا رفع بعضی بیماری ها مانند لک و یا چین و چروک و یا ریزش مو و یا آکنه مصرف می شوند. این دسته از مواد آرایشی بهداشتی به واسطه خواص طبی که برای آنها ذکر شده باید توسط متخصصان پوست تجویز و تحت نظر آنها مصرف گردند.

دسته سوم کارهای زیبایی نسبتاً تهاجمی است که با وسایل و دستگاه های لیزری و جراحی انجام می شود و احتیاج به تخصص بالا دارد مانند تزریق بوتاکس و چربی و فیلرها برای رفع چین و چروک و انجام کارهای لیزری برای جوان سازی یا معالجه لک و رفع موی زاید و جراحی های لازم برای پیوند موی سر یا ابرو و ریش که بایستی منحصراً در مراکز مجاز تخصصی که توسط پزشکان متخصص اداره می شود، انجام گیرد و انجام آن توسط غیر متخصصین و یا در مراکز غیر مجاز قدغن است، چرا که عوارض زیان باری برای سلامت و زیبایی مراجعین و پیامدهای ناگوار قانونی برای متخلفین خواهد داشت.

دسته چهارم اعمال جراحی پلاستیک روی صورت و اندام ها می باشد که توسط جراحان پلاستیک و در پاره ای موارد توسط متخصصین چشم و گوش و حلق و بینی انجام می گیرد. به قرار اطلاع به زودی اسامی مراکز مجاز برای کارهای زیبایی از طرف وزارت بهداشت برای اطلاع عموم اعلام خواهد گردید.