به علت اقامت در آمریکا، مطب دکتر نجفیان در تهران تعطیل است.

بیماری Zika زنگ خطر جدید

عناوین مقالات پوست
سوراخ کردن بعضی اعضای بدن

یکی از بدترین و مبتذل ترین کارها سوراخ کردن قسمتی از بدن و عبور دادن یک حلقه و یا میله و یا یک قطعه جواهر از آن می باشد که متاسفانه در نزد طبقه خیلی قشری و خیلی مقلد و بی خبر از ارزشهای والای انسانی در حال شیوع است. مهمترین و شایع ترین محل سوراخ کردن بدن سوراخ کردن گوش برای استفاده از گوشواره است که اگر با وسایل طبی و استریل صورت گیرد. معمولا" عارضه ای ندارد و محل آن مناسب ترین محل برای سوراخ کردن عضو می باشد معذالک به ندرت در محل سوراخ کردن گوش کلوئیدهایی ایجاد می شود که خلاصی از آن به هیچ وجه ممکن نمی باشد. محل های دیگری برای سوراخ کردن بدن که همه آنها پرعارضه و خطرناکند عبارتند از: بینی، لب، نوک پستان، ناف و بالاخره اندام تناسلی زن یا مرد است.

همانطور که ملاحظه می فرمایید سوراخ کردن فقط شامل پوست نمی شود و ممکن است عمق سوراخ زیاد و نسوج زیرین مانند عضله و غضروف هم سوراخ شود. استعمال سوزن یا وسایل آلوده دیگر و یا استفاده از حلقه یا میله و یا جواهر آلوده و یا آلوده بودن دست و پا دستکش شخصی که این عمل را انجام می دهد، ممکن است باعث عوارض دیررس مانند هپاتیت B، هپاتیت C و یا AIDS شود. چون دوره کمون این امراض طولانی است مردم آن را به تاتو کردن و یا سوراخ کردن نسبت نمی دهند. من جمله در سال 1982 یک پزشک آمریکایی برای اولین بار گزارش کرد که هر 8 سرباز آمریکایی مشغول خدمت در آمستردام پس از پایان خدمت دچار هپاتیت B شده اند. پس از تحقیق معلوم شد که هر 8 نفر به یک سالن تاتو در آمستردام مراجعه و در آنجا تاتو شده اند. پس ازبازدید ماموران بهداشت است آن سالن معلوم شد نحوه کار آنها کاملا" مغایر با موازین بهداشتی است، من جمله شخص تاتو کننده برای تشخیص کندی و یا تیزی سوزن ها آن را به پشت دست خود فرو می کرد. همچنین ظروف و وسایل و رنگ های مورد مصرف آنها همه آلوده بوده اند. بازدید از سایر سالن ها هم وضع مشابهی را نشان می داد که منجر به وضع مقررات و نظارت شدید بر اجرای آن از طرف مقامات بهداشتی آمستردام گردید. عوارض زودرس سوراخ کردن عضو عفونت های میکروبی مانند استاف طلایی، استرپتوکوک A، و پسودو مومانس است که به سبب تورم، قرمزی، درد، چرک و آبسه در محل می کرد.

عارضه دیگر ایجاد کیست و کلوئید در محل سوراخ کردن عضو سبب صدمه دایمی عضو و مانع انجام عمل آن می گردد. سوراخ کردن زبان کاری خطرناک است و ممکن است سبب تورم شدید زبان و یا بزرگ شدن دایم آن گردد ( به علت لنف ادم) خونریزی مکرر و صدمه و شکستگی دندان ها از عوارض دیگر است و سوراخ کردن ناف اغلب با عفونت همراه است.

سوراخ کردن اندام تناسلی اغلب با عفونت های ادراری همراه است و علاوه بر آن موجب اشکال در انجام مقاربت و یا خونریزی در هنگام آمیزش و یا عفونت مکرر می گردد.